Bine ai venit pe comunitatea Crazy-Gaming ! Fați un cont pentru a sta la curent cu toate noutățile!

Cum sa modifici ACP Log in

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cum sa modifici ACP Log in

Mesaj Scris de Lucifer la data de Dum Mar 12, 2017 10:14 am

Buna !
Cu toti ati dorit ca atunci cind te loghezi in acp (admin control panel) sa fie ceva mai misto poate niste culori sau imagini ,despre aceasta o sa va spun cum.

1. Intram in /admin/skin_cp/ cu ajutorul softului filezilla sau alt soft!
2. Descarcam fisierul acp.css sau il putem deschide direct in soft daca este posibil pentru a putea modifica fisierul direct pe site.
3. Dupa ce am descarcat sau am deschis fisierul acesta pentru editare cautam cu ajutorul CTRL+F
body.login_screen {
4.1 Mai jos vom gasi :

Aceste 2 rinduri de jos este fundalul,pentru a modifica intr-o imagine inlocuim doar
Cod:
"-moz-linear-gradient(top, #4a85b5 0%, #205889 100%);"  si  "-webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%,#4a85b5), color-stop(100%,#205889));"
.Daca
Cod:
dorim doar culoarea atunci modificam doar [code]"#4a85b5" "#205889"[/code].
background: -moz-linear-gradient(top, #4a85b5 0%, #205889 100%); /* firefox */
background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%,#4a85b5), color-stop(100%,#205889)); /* webkit */
4.2 Daca dorim sa schimbam culoarea chenarului atunci mai jos gasim codul si modificam " #fff " :

Cod:
background: #fff;
4.3 Mai jos la " #login_submit { " acolo va fi si a doaua parte a chenarului pentru ai schimba culoarea:
Cod:
background: #e7edf2
; ---> Partea inferioara a chenarului
Cod:
border-top: 1px solid #d0dce6;
---> Linia ce desparte cele 2 bucati a chenarului
Logo il gasiti in "/admin/skin_cp/images/" cu numele de " logo.png " .

Lucifer
Administrator

Postări : 280
Cash : 175605
Data de inscriere : 18/02/2017
Varsta : 15
Localizare : Pe forum

Vezi profilul utilizatorului http://crazy-gaming.playsboard.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum